trende

Ankara Marka Tescil

07.05.2021
531

Ankara web tasarım marka tescil çalışmaları ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Eğer sizde kendi markanızı kaydettirmek adına Ankara marka tescil firmaları arayışındaysanız doğru adrestesiniz. Tescillerimizin tamamı müşterilerimizin kendi adına yapılır. Marka alına bilirlik araştırmalarından, benzer marka araştırmalarına, markanızın logo çalışmalarından başvuru sonrası markaya gelebilecek itirazlara karşı savunma aşamasına kadar bütün süreci profesyonelce yönetiyoruz. Sizin adınıza resmi bütün yazışmaları yapıyor, markanızın mümkün olan en kısa sürede adınıza tescil edilmesini sağlıyoruz.

Başvurunuzu bireysel olarak kendiniz yapmış olsanız bile, eğer marka başvurunuza gelen bir itiraz varsa anlaşmalı hukuk bürolarımız ve avukatlarımız vasıtası ile savunmanızı yapıp, hakkınız olan markanın adınıza tescil edilmesini sağlıyoruz.

ANKARA MARKA TESCİL

Değerli müşterimiz; Marka tesciliniz sadece firmanızın kurumsallığını ve marka değerinizi artırmakla kalmaz. Sizi ileride markanıza ve işletmenize yönelik yapılacak bütün saldırılardan da korumuş olur. Ankara marka tescil ile sadece 1 saatinizi bu işe ayırarak işletmenizin geleceğini garanti altına alabilirsiniz. Tescilini yaptırmadığınız işletmenizin mahkeme kararı ile kapatılması dahi söz konusu olabilir. Peki nasıl? Şimdi size basit bir örnek ile anlatmaya çalışalım.

Türkiye’nin herhangi bir şirketinde yıllardır işlettiğiniz bir firma olduğunu kabul edelim. Mesela bir reklam ajansınız var. Oturmuş bir müşteri kitleniz mevcut ve yerel bazda tanına bilirliğiniz oldukça yüksek. Kuruluşunuzu yapalı 10 yıl olmuş. Bu süreçteki bütün tanıtımlarınız, web sitenize yaptığınız onca yatırımda doğal olarak tabela isminiz üzerine. Sizin firma açılışınızdan tam 10 yıl sonra biri çıkıyor ve tıpkı sizin gibi bütün yasal prosüdürleri izleyerek sizinki ile aynı isimde bir firma kuruyor. Bu kişi sizin düştüğünüz hataya düşmeyip, markasını Türk Patent Endüstrisinden tescil ettirip koruma altına alıyor. Siz istediğiniz kadar çok eski bir firma olun. Maalesef ülkemizde marka tescilini yaptıran 1 aylık firmalar, 10 yıllık işletmeleri kapattırabiliyor. Mahkeme kuruluş zamanına değil, işletmenin marka adını koruma altına alıp almadığına bakıyor.

Böyle bir durumla karşılaştığınızı bir düşünün! Ya ticaretinizi tamamen sonlandıracaksınız yada tabelanızı, isminizi, web sitenizi, kısacası firmanızla alakalı her şeyi değiştirip yeni bir isimle yolunuza devam edeceksiniz. Tabi tescilini yaptırmış olan firmada sizin marka bilinirliğiniz ve onca yıl markanızı tanıtmak için yaptığınız yatırımların ayrıcalığı ile 10 – 0 önde başlayacak ticaret hayatına.

ANKARA MARKA BAŞVURUSU

Yukarıda ki örnek istisnalar hariç herkes için geçerlidir. Bazı durumlarda ‘marka tescili yapılmamış olsa bile mahkemeler, firmanın kuruluş yıllarına ve marka bilirliğine bakıp, yeni alınan marka tescilinin eski firma lehine, yeni sahibinden düşürülmesine’ hüküm vermiştir. Yani yıllardır piyasada bilinen bir işletmesiniz fakat tescilinizi yaptırmamışsınız. Birisi çıkıyor ve sizin piyasa bilinirliğinizi art niyetli olarak kullanarak firma isminizi kendi adına tescil ettiriyor. Mahkemede eğer yeteri kadar tanındığınızı ispat edebilirseniz açacağınız bir karşı dava ile karşı tarafın marka hakkını düşürebilirsiniz. Tabi ki bu durum istisna olarak geçerlidir. Ve bir marka tescilinden en az 10 kat daha fazla masraf ettirir size. Tanınmış kişi yada kurum olmak tamamen görecelidir. Mahkeme tarafından görevlendirilmiş bilirkişilerin işletmenizin olduğu şehirde caddeye inip falanca bir marka var, biliyor musunuz? sorusuna kaç kişi ‘evet’ der bu gerçekten tartışılır.

Mutlaka her firmanın kendi pazarında iş ortakları, rakipleri, toptancıları tarafından bilinirliği vardır. Ancak tanınmış bir marka olmanın kriteri halktır. Bu nedenle tescil edilmiş bir markaya itiraz eden çok az kişinin lehine karar çıkmıştır. Genellikle işletmeler böyle durumlarda ya tabelasını indirir, sitelerini kapatır, oda kayıtlarını ve vergi levhalarını değiştirir, yada markanın yeni sahibine anlaşılan tutarda tazminat ödeyerek eski isimlerini kullanmaya devam ederler.

Bu iki yolda asla mantıklı ve karlı olmayacaktır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bir marka tescilini 1000 TL ye yaptırabiliyorken diğer iki yol size en az 10.000 TL ye mal olacaktır. Marka tescilinizi önemseyin. Ve bizimle işletmenizin geleceğini sadece 1 saatinizi ayırarak derhal güvece altına alın. Ankara marka başvurusu fiyatları, itiraz yazıları ve komple süreç yönetimi dahil 1000 TL dir. Üstelik kampanyamızdan hemen yararlanan herkese ankara ürün fotoğraf çekimi de bizden hediye.

MARKA TESCİL ANKARA

Marka tescil ankara ‘nın her biri alanın uzman marka danışmanları sizlere 7/24 hizmet vermektedir. Eğer ajansımıza gelecek zamanınız yoksa bizi arayarak kendi ofisinize müşteri temsilcisi talep edebilir yada işlemlerin tamamını telefonda temsilcimizle yapabilirsiniz. Marka vekalet örneğimizi size göndeririz ve ilgili alanları doldurarak formun fotoğrafını çekip tekrar bize iletirsiniz. Marka vekaleti vermek noter tasdiki gerektirmez ve tamamen ücretsizdir.

Ankara marka tescil firmaları arasında adından sıkça söz ettiren, sektörüne yön veren, dürüst çalışma prensiplerini ilke edinmiş, tamamen müşteri menfaatlerini gözeterek faaliyet gösteren bir ajansla çalışmak istemez misiniz? Biz hem marka başvuru esnasında hem de marka çıktıktan sonra adınıza kayıt için para alan bir işletme değiliz. Maalesef sektör paydaşlarımızın %90 nı bu şekilde çalışır. Ödeyeceğiniz ücret bizde tek seferdir ve markanız onay alması durumunda da herhangi bir bedel talep edilmeksizin adınıza bastırılarak size teslim edilir.

ANKARA MARKA TESCİL

Ankara marka tescil başka hiçbir yerde bulamayacağınız kampanya ve fiyatlarla. Ankara marka başvurusu için komisyon olmaksızın kredi kartınızı kullanabilirsiniz. Kart ile ödemeler tek çekimdir. Bizimle iletişime geçerek ücretsiz marka araştırma hizmetimizden hemen yararlanabilirsiniz. marka tescil ankara için firmamız 500 TL komisyon almaktadır. Toplam marka başvurusu bütün süreçler dahil 1500 TL dir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Burak Akça
Burak Akça
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?