trende

Ankara Google Reklam

13.05.2021
485

Sadece Ankara web tasarım firmasında yada Türkiye’de değil, dünyada en fazla tercih edilen reklam yöntemi Google reklam dır. Google reklam vermek her işletme için mantıklı bir tanıtım fırsatı olacaktır. Ancak bazen Ankara Google reklam platformundan yararlanan kullanıcılar maliyetlerin oldukça yüksek olduğundan yakınmaktadır. Bu gibi olumsuz sonuçların sebebi Google değil, anlaştığını Ankara google reklam ajansı dır. Genellikle yüksek maliyet şikayetinde bulunan reklam verenlerin hesapları rakip tıklamaları ile saldırı altındadır. Adwords reklam ankara hizmetinden satın alan işletmenin reklamları müşteriler tarafından değil, sürekli rakipler tarafından tıklanmakta, bütçe sürekli biterken reklam verene en ufak bir dönüş olmamaktadır.

Google adwords ankara ekibi olarak sizleri gereksiz tıklamalardan kurtardığımız gibi profesyonel hesap kurulum ve optimizasyonunuzu sadece 250 TL ye yapıyoruz. Üstelik hesabınızı sizin adınıza açıyor, sizin telefonunuza yüklüyor, sizin kredi kartınızı tanımlıyoruz. Yani kendi bütçenizi kendiniz oluşturuyor, ne kadar harcadığınızı görüyor, ödeyeceğiniz tutara siz karar veriyorsunuz. Firma olarak kurulum ücretinden hariç asla başka bir ücret yada komisyon almıyoruz. Hesabın yönetimini size bırakarak bunu ispatlıyor, aynı bilgilerle sisteme sürekli giriş yapıp gerekli iyileştirme ve takip çalışmalarını yürütüyoruz. Google’nin reklamlara yeni başlayan her müşterisine verdiği 300 TL hediye kredi vardır. Bu hediyeyi de sizin almanızı sağlıyor, başka ajanslar gibi google’nin size olan hediyesini parayla satmıyoruz. Hediyeyi almak için Google benim işletmem sayfasından firma kaydınızı yapmanız yeterli. Google kayıt sonunda içinde 300 TL tutarında kredi bulunan kodu giriş yaptığınız gmail adresine postalayacaktır.

Google kredinizi dilerseniz hesabınızın promosyon bölümüne size gelen kodu girerek hemen kullanmaya başlaya bilir, dilerseniz gelen kodu bize vererek hesabınıza tanımlamamızı isteyebilirsiniz. Ankara google reklam ajansı dolandırıcılığı yapan ajanslar müşterilerine bu bilgileri vermemekte gelen krediyi ücretsiz bir şekilde almış olmalarına rağmen müşterilerine parayla satmaktadır. Halbuki sizin kendi hediyenizi almanız bir kaç basit adımla sadece 10 dakika sürecektir. Kullanıcıların bilmediklerinden dolayı suistimal edildikleri bu konuya Ankara google reklam ajansları şikayet sayfalarında sıklıkla rastlanmaktadır.

Google’de reklam yapan herkes bilir ki reklamlarınızın hedeflerine ulaşması ilk sıra ile mümkün olur. Peki ankara google reklam ilk sıra kriterleri nedir? Reklam maliyetleri nasıldır? Sistem nasıl çalışır? Nasıl bir Ankara google reklam ajansına ihtiyacınız var gelin hep birlikte bunların üzerinde duralım. Yazımızı okuyan herkesin bundan sonraki reklam çalışmalarında şimdikinden %20 daha az bütçe ile yine şimdikinden en az %30 daha fazla dönüşüm sağlayacağına yemin ederiz. Lütfen sabırla devam edin.

ANKARA GOOGLE REKLAM VERMEK

Ankara google reklam vermek öncelikle belirtmek isteriz ki hiçbir işletmeyi zarara uğratmaz. Google reklamlarına müşteriniz sadece reklamlarınızı tıkladığı zaman para ödersiniz. Tıklama yoksa para yok. Reklamınızı tıklayan herkeste zaten sizden bir hizmet yada ürün talep etme eğilimi içindedir. Dolayısı ile siz küçük bir miktar reklam tıklaması için ödeme yaparken, yaptığınız ödeme sayesinde yeni bir müşteri kazanırsınız. Bunu yaptığınız bir satıştan kar ettiğiniz 100 liranın 2 lirasını google’ye o müşteriyi size getirdiği için komisyon olarak verdiğiniz gibi düşünebilirsiniz. Ancak yazımızın başında belirttiğimiz rakip tıklamalar istisnadır ve harcadığınız para ne kadar büyük olursa olsun telefonunuz asla çalmaz.

Rakip tıklamalardan kurtulmak aslında mümkündür. Ancak bir çok ajans bununla uğraşmaz. Her web sitesinin ziyaretlerinin kaydedildiği bir alan bulunur hostinglerde. Yani sitenizi ziyaret eden her İP adresi sistem tarafından kayıt edilir. Eğer Google ADS uzmanınız sitenize bağlanıp teker teker ip adreslerini incelerse rakip olarak tıklayan ip adresleri kendilerini açıkça belli edecektir. Çünkü günün belirli periyotlarında defalarca sisteme girişi gözükecektir söz konusu rakip ziyaretinin. Belirlenen ip adresleri Adwords reklam panelinin ayarlar kısmından, ‘hariç tutulan ipler‘ bölümüne eklenir. Eklenen her ip adresi için artık reklam gösterimleri kapatılmıştır. Dolayısı ile rakibinizin zararlı tıklanmaları manuel bir yöntemle engellenmiştir.

Türkiye’de Türk Telekomun bu konuda ciddi bir alt yapı sorunu vardır. İnternete bağlanmaya çalışan herkes o anda boş olan ip bloğu neyse o adresten internete bağlanır. Yani ip adresiniz 193.176.85.12 iken sonraki internet girişinizde 193.176.85.18 yada 193.176.85.93 olabilir. Her internet ziyaretinizde baştaki Ülkeyi – Şehri – İlçeyi – Mahalleyi temsil eden rakamlar aynıyken son iki rakam sürekli değişmektedir. Son rakamlar 00 – 99 a kadar değişerek binlerce yeni ip adresi ortaya çıkarmaktadır. Siz bir ip adresini engellersiniz, rakibiniz yeniden internete girer ve son rakamı 05 iken 87 olur. Dolayısı ile sonraki tıklamaya yine para ödersiniz. Onu da engellersiniz başka bir ip adresi ile tekrar karşınıza çıkar. Bunu engellemek ise oldukça basittir. Yukarıda ip adreslerinin her bir rakamının temsil ettiği bir bölge olduğunu ve son rakamları hariç değişmeyeceğini söylemiştik. Eğer ip engellemenizi 193.176.85* olarak yaparsanız yani son iki rakam yerine direkt yıldız koyarsanız google’ye ‘reklamlarımı bu ip adresinin bütün türevlerine kapat ve asla gösterme’ demiş olursunuz. Böylece rakiplerinizden çok basit bir adımla kurtulursunuz.

Rakip tıklamalarından kurulmanın yöntemi oldukça basittir. Ama o ip adreslerinin teker teker tespit edilip engellenmesi ciddi uğraş gerektirir. Hesap uzmanının yüzlerce ip adresini her gün kontrol edip açık etmesi gerekir. Dolayısı ile yöntemini bilmiş olsa bile hiçbir ankara adwords reklam ajansı bunun için vakit harcamaz. Biz firma olarak 1 ay boyunca rakip tıklama analizi yapıp, otomatik olarak sizden talep gelmese bile engellemelerimizi yapıyoruz. Ancak bu kadarla bitmiyor iş. Şimdi sizi başarıya ulaştıracak başka ip uçları paylaşacağız.

ANKARA GOOGLE REKLAM AJANSI

Ankara google reklam ajansı olarak sizlere 10 yıldır hizmet vermekteyiz. Sektörümüzde ki tecrübemiz tahmin edebileceğinizden oldukça fazla. Reklamlarınızı bize yaptırmayacak olsanız bile tecrübelerimizi sizinle paylaşacağız. Zira şimdi anlatacaklarımız her gün Ankara’da yüzlerce reklam vereni mağdur etmektedir. Google ads reklam ankara mağduriyeti yaşamamak ise ancak full optimize edilmiş bir hesapla mümkündür. Peki nedir optimize edilmiş, googlenin değer verdiği, az para harcatan çok kazandıran bu hesap? Gelin hep birlikte öğrenelim.

Temel olarak Google reklamları ihale usulü bir sıralama ile listeler. Kabaca kim daha fazla tıklama başına para öderse o kişinin reklamı daha az ödeyene göre üstte çıkar. Reklamlara tıklama başına 5 TL teklif eden birinin, 3 TL teklif eden kişiden daha iyi bir konumda olması mantığı da uygun gelmektedir. Her ne tıklama başına maliyet liste sıralamasında önemli bir etken olsa da tek başına yeterli değildir. Google site ziyaretçilerine sistemini kullanırken yaşadıkları en iyi deneyimi sunmak ister.

Google’nin iyi deneyim yada kötü deneyim olarak nitelendirdiği memnuniyet durumunu ise sizin siteniz belirler. Siteniz ne kadar kullanıcıların yaptığı aramalarla alakalı ve işe yarar içeriklerden oluşuyorsa site ziyaretçisi gerçekleştirdiği ziyaretten memnun kalacaktır. Google iyi deneyim – kötü deneyim modelini ise google analytics denilen uygulama ile ölçer. Burada kıstas ziyaretçinin sitede geçirdiği zamandır. Eğer ziyaretçi sistemde iyi bir deneyime sahipse fazla vakit geçirecek, eğer kötü bir deneyime sahipse siteden hemen ayrılacaktır. Google analytics verilerinde bu deneyimi ‘hemen çıkma oranı’ adlı bölümde gösterir. Hemen çıkma oranı ne kadar yüksekse site o kadar kötü kurgulanmış demektir.

İşte tıklama başına belirlenen maliyet kadar önemli olan diğer husus bu iyi deneyim – kötü deneyim hususudur. Kaliteli ve özgün içerikler google tarafından ödüllenirken, hemen çıkma oranı yüksek, ziyaretçisine kötü deneyim yaşatan siteler cezalandırılır. Veri tabanı hatasız kodlanmış, mobil içerikli, görsel ve makale açısından zengin, Google adwors reklamları ile %100 uyumlu çalışan bir web sitesinin herhangi bir anahtar kelimeden 1. sıradan çıkma maliyeti 1.5 TL iken, tam tersi bir web sitesinin 1. sıradan çıkma maliyeti 2.5 TL dir. Bazen müşteriler bin liralık farklardan dolayı üst segment web siteleri yerine orta segment web siteleri tercih eder. Ancak emin olun sürekli reklam veren bir web sitesinde arada ki 1000 TL lik fark ankara adwords reklam ile ayrılan bütçeye göre 1-3 ay arasında rahatlıkla çıkartılır. Hatta uzun vadede 1000 TL fazla verip aldığınız web sitesi sizi tahmin edemeyeceğiniz kadar kara geçirir.

Üstlendiğimiz her projede müşterilerimizin web sitelerini biz kurmuyoruz. Bazen hazır kurulu web sitelerine adwords reklam optimizasyonu gerçekleştiriyoruz. Çalışmalarımız google adwords reklamların, web siteleri ile pareler çalışmasından dolayı web sitesi iyileştirmelerini de kapsıyor. Çalışma öncesinde de reklam veren, ne harcadığını ne kazandığını gayet iyi bilen müşterilerimiz çalışmadan sonra %30 daha az harcadığını %20 daha fazla kazandığını ifade ediyor.

ADWORDS REKLAM ANKARA

Adwords reklam ankara ekibi yukarıda bahsettiğimiz bütün çalışmaları sizin için sadece 250 TL ye yapıyor. Bizimle iletişime geçerek dijital pazarda ki yolculuğunuza 1-0 önde başlayabilirsiniz. Ücret iade garantili hizmetlerimizden yararlanıp memnun kalmadığınız her hizmetimizin ücret iadesini talep edebilirsiniz.

Adwords reklamın kullanıcılar açısından başarıya ulaşmasının bir diğer yolu da reklam içi optimizasyondur. Adwords reklamların içinde manuel tıklama, hedef gösterim payı, tıklama sayısını maksimum düzeye çıkart gibi onlarca farklı strateji bulunmaktadır. İşletmeniz için en doğru stratejiyi çalışma şeklinize göre hesap uzmanı belirleyecektir. Reklamların odaklandığı hedefler oldukça önemlidir. Bir işletme sadece telefon araması almak istiyorken, başka bir işletme site uygulamasının ziyaretçiler tarafından indirilmesini istiyor olabilir. Optimize edilmiş bir adwords reklamından söz etmek için, google’nin hesap içerisinde sunmuş olduğu uzantıların ve ayarların hemen hemen hepsinin sisteme entegre edilmiş olması gerekir. Genel olarak yapılması gereken ayarlara kısaca değinmek istedik. Aşağıda bu bilgiler yer alacaktır.

GOOGLE ADWORDS ANKARA

Google adwords ankara ayarlarının başında yukarıda da söylediğimiz gibi teklif stratejilerini doğru şekilde belirlemek en önemli kriterdir. Ancak tek başına yeterli değildir. Adwords reklamlarda  bütçeyi en verimli şekilde kullanmak isteriz. Dolayısı ile hesap ayarlarını maksimum bütçe verimi alacağımız şekilde yaparız. Mesela akşam saat 19.00 dan sonra hizmet vermeyen bir firmanın reklamlarının saat 23.00 e kadar devam etmesi mantıksız olacaktır. Firmaya bir kazanç sağlamadığı gibi bütçenin faydasız bir şekilde kullanılmasına neden olacaktır. Böyle durumlarda işletmenin reklamlarını hizmet saatleri ile sınırlamak yapılacak en mantıklı iştir. Bu ayarı gerçekleştirmek için reklam zaman planlaması ayarını kullanırız. Aynı şekilde bazı işletmeler hafta sonu yada sadece pazar günleri kapalı olabilir. Firmaların kapalı olduğu saatlerde reklamların da kapalı olması gerekir.

Size özel ayarlanan reklam zaman planlaması paranızın boş yere gitmesini önler. Hatta bütçe daha uzun saat aralıklarında çalışmak zorunda olmadığı için reklamlarınızın yayında olduğu sürelerde firmanızın rekabet gücünü artırır. Çalışmadığınız saatler gösterimleri engelleyerek, çalıştığınız saatler için tıklama başına tekliflerinizi yükseltebilirsiniz. 2 TL lik bir teklifle 3 sıradan çıkacağınıza 3.5 TL lik bir teklifle birinci sıradan çıkıp dönüşümlerinizi artırabilirsiniz. Adwords reklam içerisinde yüzlerce bileşeni barındıran oldukça geniş ve kuvvetli bir reklam platformudur. Dolayısı ile hesap inşasına daha yeni başladık. Aşağıda bir kaç hayati unsura daha değinmek istedik. Buyurun devam edelim.

ANKARA GOOGLE REKLAM AJANSLARI ŞİKAYET

Ankara google reklam ajansları şikayet hakkında bir araştıra yaparsanız kullanıcıların çoğunun yukarıda ki ve şimdi anlatacağımız konularda ciddi sıkıntılar yaşadığını rahatlıkla görürsünüz. Maalesef bir çok firma ciddi emekler gerektirdiği için işletme hesaplarına bahsettiğimiz bir çok ayarı ya yapamamakta yada yapmak için büyük ücretler talep etmektedir. Optimize edilmemiş bir hesabın sahibinin reklamlardan kazanç elde etmesi beklenemez. Bir şekilde kara geçiyor olsa bile firma örneğin optimize edilmemiş bir hesapla 50 TL harcayıp 100 TL kar ediyorsa, optimize edilmiş bir hesapla 20 TL harcayıp 200 TL kazanabilir. Bu nedenle daha işe başlarken çalışmayı sağlam kurgulamak, hesap üzerinde kayda değer bir vakit geçirerek adword’sün önerdiği bütün uzantı ve stratejileri kullanmak gerekir.

Google önerilerinin önemli bir hususu da reklamın gösterileceği kitlenin belirlenmesidir. Sadece bayanlar için envanterinde ürün yada hizmet bulunduran işletmelerin erkeklere de gösterilmesi saçma olacaktır. Erkek kullanıcılar yaptıkları alakalı kelimelerden firma reklamına ulaşıp tıklamayı gerçekleştirecek, işletme ise o tıklamanın ücretini ödeyecek fakat bu etkileşimde ticari bir menfaat elde edemeyecektir.

Aynı şekilde erkek parfümleri yada tespih satışı yapan bir işletmenin reklamlarında bayan kullanıcılara gösterilmesi doğru bir teklif stratejisi değildir. Peki istisnalar hiç mi söz konusu değil? Tabi ki söz konusu. Pekala bir yakınına hediye etmek için bile bayan bir site ziyaretçisi erkek parfümü arayışında olabilir. Ancak emin olun kar – zarar ilişkisi incelendiğinde alakalı olmayan kitleye reklam göstermek firmanız açısından ciddi bir risktir. Belki bir kaç sipariş alırsınız. Ama siparişlerden elde ettiğiniz karın çok daha fazlasını gereksiz tıklamalar ile google’ye ödersiniz. Bütün bu anlattıklarımız gerek aldığımız google eğitimleri ile gerekse kurduğumuz yüzlerce hesapta uzun yıllardır edindiğimiz tecrübe ile sabittir. Hele yeni başlayanlar için getiriyi riske atmamak mantıklı bir tercihtir.

ANKARA GOOGLE REKLAM

Ankara google reklam olarak platformu kullanan herkese ‘reklamların gösterildiği bölge’ seçimi konusunda da dikkatli olmalarını tavsiye ediyoruz. Yemek siparişi veren bir lokantanın reklamlarının kendi lokasyonunda çıkıyor olması elzemdir. Lokanta Keçiören’de ise Pursaklar’dan gelen siparişleri değerlendiremeyecek, reklam bütçesinin bir kısmını boş yere kullanacaktır. Özellikle yemek, çilingir, kombi servisi gibi sektörlerde bırakın ilçe bazında reklam yapmayı, mahalle yada mahalleler bazında da reklam yapmak mantıklı olabilir.

Temel olarak reklamların gösterileceği bölge artıkça rekabette buna bağlı olarak artar. Aynı şekilde günlük kullanılan bütçe ve tıklama başına maliyette artacaktır. Reklamların çıktığı bölgeler sizin lokasyonunuza uzaklaştıkça siparişlerden gelen karınız azalmaya başlar. Birde asla hizmet vermeyeceğiniz yerden talep gelirse firma olarak reklamlardan komple zarar edersiniz.

ANKARA GOOGLE REKLAM

Ankara google reklam için bize bir şans verin. Bütün bilgi birikimimiz ve sektör tecrübemiz ile sizi zirveye taşıyalım. Adwords reklam kullanıcıların harcadığı parayı, hangi kelimeye ne kadar harcadığını, kaç kişinin işletmeye telefon ettiğini, reklamların hangi olumlu yada olumsuz anahtar kelimelerden tıklama aldığını en ince ayrıntısına kadar gösteren bir reklam şeklidir. Biz reklamlarınızı oluşturduktan sonra uygulamayı telefonunuza indirerek operasyonun başından sonuna kadar içinde olmanızı sağlayacağız. Bütün yaptığımız çalışmaları kendi  panelinizden görebilecek, istediğiniz zaman istediğiniz kadar ücreti bir aracı kullanmadan kendiniz gerçekleştire bileceksiniz. Bir çok ajans müşterilerine panel yönetimi teslim etmemekte, müşterinin reklam için ödediği ücretin bir kısmını ödeyen firmanın haberi dahi olmadan komisyon olarak almaktadır.

Ankara adwords reklam olarak bizler kurulum ücretinden başka hiçbir ücret talep etmemekteyiz. Panelden kendi ödemenizi kendinizin yapmasını sağlayarak dolandırıcılık konusunda da kendinizi güvende hissetmenizi sağlıyoruz. Şimdi reklamlarınızı başarıya ulaştıracak bir kaç yöntemden daha bahsedip yazımızı sonlandıralım.

Google reklamlar adı üzerinde google arama motorunda görüntülenir. Listenin başında yeşil bir ‘reklam‘ ibaresi bulanan siteler adwords reklam uygulamasını kullanmaktadır. Adwords’ün size ayırdığı alan doğrultusunda mümkün olduğunca yer kaplamak site ziyaretçilerini sizin reklamlarınıza tıklamaya teşvik eder. Mesela bir reklam iki satırdan oluşuyorsa ve hemen altında 5 satır yer kaplayan başka bir reklam varsa, iki satır kaplayan reklam birinci sıradan çıkmış olsa bile  ziyaretçi eğilimi 5 satır olan reklama yönelik olacaktır. Kullanıcıların bu tercihi google’nin sürekli yayınladığı makaleler ile sabittir.

Üstelik reklam uzantıları kullanmak sadece arama motorunda daha fazla yer kaplayarak size avantaj sağlamaz. Özellikle mobil aramalar için oluşturacağınız bir mobil reklam uzantısı ile dönüşümlerinizi iki kat artırabilirsiniz. İnternet kullanıcısı sitenize girmeden, hiçbir zahmet çekmeden sadece bir tıkla firmanıza ulaşabilir. Aynı şekilde yer uzantılarını kullanarak müşterilerinize haritalarda ki yerinizi, fiyat uzantısını kullanarak kampanyalarınızı doğru bir şekilde aktarabilirsiniz.

Ek açıklama uzantıları ise genelde hizmetler ve ürünler içindir. Kına organizasyon alanında faaliyet gösteren bir işletmenin anahtar kelimelerini ‘ankara kına organizasyon‘ üzerinden inşa etmesi beklenir. Ana anahtar kelimesinin türevleri reklam grubunda kullanılacaktır. Aynı firma ek açıklama uzantılarında ‘bindallı kiralama’, ‘kına tahtı kiralama’, ‘nişan organizasyonu’ gibi faaliyet gösterdiği diğer alanlara dikkat çekebilir. Hatta kelimelere link verip, açıklamalara tıklandığı taktirde sitesinde ki ilgili sayfaya ziyaretçilerini rahatlıkla yönlendirebilir. Ana sayfa bağlantılarından farklı çalışan bu yöntem ile hem Google’de alaka düzeyini üst seviyeye çıkarıp maliyetleri düşürebilir, hem de google’nin gücünü kullanarak organik aramalarda link verdiği kelimelerden listelenme başarısı gösterir.

ANKARA GOOGLE REKLAM İLK SIRA

Gerek Google’nin web dünyası için yayınlandığı istatistikler, gerekse yapılan araştırmalar gösteriyor ki reklam için günlük ne kadar harcarsanız harcayın eğer reklamlarınız ilk sıralardan çıkmıyorsa reklam veren asla kar etmiyor. Ankara google reklam ilk sıra dan çıkabilmek reklam yatırımınızın başarıya ulaşmasında şuana kadar saydığımız her kriterden daha önemli. Daha öncede belirttiğimiz üzere internet kullanıcılarının yüzde doksan beşi ihtiyaçlarını ilk sıradan çıkan firmalarla ile gideriyor. Bu bilgi bile ilk sıradan çıkmanın önemini açıkça ortaya koyuyor. Ancak ilk sıradan çıkmak her zaman ve her kelimeden birinci sıradan çıkmak değildir asla.

Burada reklam verenlerin kesinlikle akıllarından çıkartmamaları gereken bir gerçek ortaya çıkıyor. Adwords reklamlarda asla yalnız değilsiniz ve kesinlikle yalnız olmayacaksınız. Hatta rakiplerinizin bir çoğu sizden daha güçlü bütçelerle reklamlarını devam ettirecek. Sizin hesabınızı kuran uzman, anlaştığınız adwords reklam ajansı şuana kadar yazdığımız her kriteri uygulayıp, kusursuz bir reklam kampanyası oluşturduysa, ilk sıradan çıkmanız için geriye sadece birinci sıradan çıkma ihalesini hak edecek kadar bu işe bütçe ayırmış olmanız kalıyor. Ankara’da faaliyet gösteren 200 ajanstan sadece 10 tanesi böyle kusursuz hesaplar yapılandırıyor. Geriye kalan ajanslar bilgi eksikliği, hesaba yeteri kadar vakit ayırmama gibi farklı sebeplerden dolayı reklamlarla neredeyse hiç uğraşmıyor. Eğer firma olarak bizi tercih ettiyseniz sektörünüzde size kurduğumuz hesap kadar kaliteli bir hesaba sahip rakibinizin olacağını ön görmüyoruz.

Ancak bütçe olarak sizden çok daha güçlü reklamlarla her zaman karşılaşacağınız muhakkak. Peki böyle bir durumda ne olur? Sizin optimizasyonunuz güçlü rakibinizin ise reklam bütçesi. Daha önce reklamların ilk sıradan çıkma başarısının en önemli nedeninin tıklama başına belirlediği maliyet olduğunu söylemiştik. Eğer yeterince inatçı bir rakibiniz, sizin de yetersiz bir bütçeniz varsa onu asla geçemezsiniz. Reklamlarınızın full optimize edilmiş olması size maliyetler ve sıralamalar konusunda avantaj sağlar. Siz 2 TL ye ilk sıradan çıkabiliyorken rakibinizin ilk sıra maliyeti 3 TL dir. Aynı sıra için sizden daima yüksek ücret öder. Aynı teklifi yapan iki reklamın çakışması durumunda ancak rakibinizi egale edebilirsiniz.

Bütün bu bilgiler ışığında şunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Reklamlarınızın mutlaka birinci sıradan çıkması gerekmez. Hatta maliyeti düşürmek için daha alt sıralara kendimiz bilerek bile reklamları çekebiliriz. Evet sıralama bu işin püf noktası ama ilk sıradan çıkmak mümkün değilse ikinci ve üçüncü sıradan çıkmakta sizin mükemmel kazançlar elde etmenizi sağlayabilir. Defalarca dile getirdik. En iyi reklam pozisyonu minimum harcama ile maksimum kazanç elde etme pozisyonudur. Bu pozisyon bazen birinci sırayı almak ile mümkün olur bazen ilk üç sırada yer almakla.

Biz adwords reklamı bu yönü ile dijital bir kumara benzetiyoruz. Müşterilerimizden hiçbir reklam verenle inatlaşmamalarını sadece kazançlarına odaklanmalarını istiyoruz. Sektörümüzde her gün bahsetmek istemeyeceğimiz kötü örneklerini görüyoruz. Ama doğru yöntemleri keşfedebilin diye kısaca değineceğiz. Sizin 5 lira tıklama maliyeti verdiğinizi kabul edelim. Rakibiniz sizi geçebilmek için 7 lira teklif edecek. Bu sefer siz teklifinizi 10 liraya yükselteceksiniz. Hemen ardınızdan rakibiniz teklifini 13 lira olarak güncelleyecek. Maalesef bu durumun aynısını Keçiören’de iki reklam veren arasında yaşadık. Normalde 1. sıradan 2 lira çıkma değeri olan anahtar kelimeye iki rakip esnaf birbiri ile inatlaşarak 15 – 20 TL tutarında teklifler verdi.

Bir düşünün. Tıklama başına 20 TL. 10 tıklamada 200 TL. Şansız gününüzdeyseniz rakip tıklamaları varsa hesabınızda tıklama sayısı 50 harcanan bütçe 1000 TL. Hem de 1 saatte. Ayda en az 30.000 TL eder bu rakam değerli firma sahibi. Bırakın bu rakama reklam vermeyi iki tane en işlek caddede adam akıllı showroom kurulur aynı paraya. Anlattığımız bu senaryo 2018 yılında maalesef gerçekleşti. Reklam veren ne yazık ki faturalandırmayı otomatik yapmış ve teklifleri yükseltmekten başka hesabın hiçbir ayarına dokunmamış. Birazda bilmediğinden ne kaldı ne ödedi anlamamış. İki ay sonra toplu olarak işletme kredi kartından 60.000 TL çekilince maalesef esnafımız dükkanını kapattı.

Uzun lafın kısası. Ankara google reklam ilk sıra için elimizden geleni yapacağız ancak asla hırsa kapılamayacağız. Günün her saatinde ilk sırada, her anahtar kelimemizde ilk sırada çıkamayacağımız gerçeğini bilerek, adwords reklam pazarında bizden başka reklam verenlerinde olduğunu unutmayarak sadece kazancımıza odaklanacağız. İşte o zaman adwords reklam işletmenize değer katar. Ve gerçekten gelirinizi 2 hatta 3 katına bu yolla çıkartabilirsiniz. Sizi son olarak ankara google reklam ajansı dolandırıcılığı konusunda uyarmak istiyoruz.

ANKARA GOOGLE REKLAM AJANSI DOLANDIRICILIĞI

Sıklıkla rastlanan ankara google reklam ajansı dolandırıcılığı yöntemi arasında haritalar üzerinden sahtekarlık vardır. Öncelikle belirtmek isteriz ki Google’nin dünyanın hiçbir yerinde bilinen bir reklam ajansı yoktur. Son yıllarda dolandırıcılar google’nin ajansı olduğunu söyleyerek esnafları aramakta ve kandırabildiklerinden para almaktadır. Aramalar genelde google deki firma haritalar üzerinden yapılır. Haritanızın günü dolmuş deyip bir miktar para talep ederler. Halbuki google haritalar ömür boyu ücretsizdir. Bu hizmetten yararlanmak için hiç kimse para ödemek zorunda değil. Ancak bunu bilmeyen esnaf genellikle yayınlanmakta ve arayanın verdiğini sandığı hizmetin sonlanmaması için istenilen ücreti ödemektedir.

Bir diğer ankara google reklam ajansı dolandırıcılığı ise bizimde yazımızın konusu olan adwords reklam dolandırıcılığıdır. Dolandırıcı ajanslar müşterilerin ödemelerini, kalan bakiyelerini yönetebilecekleri panelleri kendilerine vermez. Sürekli müşteriden ödeme kabul eder ve müşterinin ödediği bakiyenin hepsi ile reklam yapmaz. Bir kısmını cebine aktarır. Sektörümüzde karşılaşılan en büyük dolandırıcılık yöntemi budur. Lütfen ajansınızdan yönetim panelini isteyerek yaptığınız ödemelerin tamamının hesabınıza geçip geçmediğini kontrol edin.

ANKARA GOOGLE REKLAM

Ankara google reklam projelerinizi dürüstlük ve iş ahlakı ilkelerinden ödün vermeden titizlikle yürütüyoruz. Ankara google reklam vermek amacında olan herkese ihtiyaçlarına uygun çözümler sunuyoruz. Ankara google reklam ajansı olarak tam 12 yıldır sizlere güvenle hizmet veriyoruz. Bu yüzden adwords reklam ankara denilince akıllara ilk bizim firmamız gelir. Google adwords ankara ile ilgili merak ettiğiniz her şey için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ankara google reklam ajansı dolandırıcılığı konusunda sizi bir kez daha uyarıyoruz. Ankara google reklam ajansları şikayet için forum sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Ankara google reklam ilk sıra çalışmalarımız ile başarıyı yakalayın. Google ads reklam ankara hakkında detaylı bilgiyi hesap uzmanımızdan alabilirsiniz. Firmamız ankara adwords reklam ajansı olarak sektörünün en fazla tercih edilen işletmesidir. Ankara adwords reklam alanında gönül rahatlığı ile bizi tercih edebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Burak Akça
Burak Akça
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?